Ile kosztuje usługa zarządzania najmem/obsługi wynajmu?
Koszt usługi szacowany jest indywidualnie i zależy od nieruchomości i zakresu zamawianych usług. Np. koszt standardowej, bieżącej obsługi wynajmu lokalu (utrzymywanie kontaktu z najemcami, organizowanie bieżących napraw, dokonywanie płatności kosztów eksploatacyjnych związanych z mieszkaniem, monitoring płatności najemców, „miękka” windykacja) – to koszt 10% czynszu najmu miesięcznie tzn. jeżeli Twój przychód miesięczny z wynajmu wynosi 2000zł to koszt obsługi wynajmu wyniesie 200zł + ewentualny podatek VAT

Czy pobierane są opłaty z tytułu przejęcia lokalem w zarządzanie najmem, jakieś opłaty startowe?
Nie, w przeciwieństwie do innych firm zarządzających nie pobieramy takich opłat. 

Czy po podpisaniu umowy z ABRA Nieruchomości mam cały czas kontrolę nad moim mieszkaniem?
Oczywiście nadal masz pełna kontrolę. To Ty decydujesz jakiemu najemcy wynająć mieszkanie. To Ty widniejesz na umowie najmu. Nie podejmujemy żadnych działań w Twoim lokalu bez Twojej wiedzy i
akceptacji. Wyjątkiem są tylko awarie. Co miesiąc dostajesz od nas raport z bieżącym rozliczeniem wpłat najemców i płatności dokonywanych przez nas.

Czy za poszukiwanie najemców jest pobierana prowizja?
Tak. Poszukiwanie najemcy to nie jest prosty proces. Znalezienie odpowiedniego najemcy wymaga nakładów finansowych związanych z ogłoszeniami i reklamą, prezentacjami, dojazdami, obsługą telefoniczną i e-mailową oferty itp. Przy poszukiwaniu najemcy współpracujemy też z innymi agencjami nieruchomości. Robimy wszystko aby pozyskać dla Ciebie najlepszego klienta.

Czy muszę korzystać z Waszych usług w zakresie pozyskiwania najemcy?
Nasi klienci mają wybór. Możesz sam znaleźć najemcę i powierzyć nam w zarządzanie swoją nieruchomość już z najemcą.

Na jaki czas zawierana jest umowa zarządzania najmem/obsługi wynajmu?
Na czas nieokreślony z 3-miesiecznym terminem wypowiedzenia.

Jak często odwiedzane są mieszkania znajdujące się pod opieką ABRA-nieruchomości?
Mieszkania znajdujące się pod naszą opieką odwiedzamy minimum raz na 6 miesięcy. Sprawdzamy czy są jakieś zniszczenia, czy lokator dba o mieszkanie.

Czy mogę załatwić formalności związane z przekazaniem lokalu w administrowanie bez przyjazdu osobistego do Polski?
Tak. Cała procedurę możemy przeprowadzić zdalnie. Potrzebujemy od Ciebie pełnomocnictwa, na podstawie którego będziemy mogli reprezentować Ciebie przed najemcami, dostawcami mediów, Wspólnotą mieszkaniową, spółdzielnią itp. Takie pełnomocnictwo można załatwić w swoim miejscu zamieszkania u notariusza lub w najbliższym konsulacie.